“Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ 2’inci etabı başlıyor

 “Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ 2’inci etabı başlıyor
Okunuyor “Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ 2’inci etabı başlıyor

Sivil toplum kuruluşları ile medyanın iletişiminin güçlendirilmesini amaçlayan ve İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu (İMEF) ve Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) tarafından düzenlenen ‘Sivil Toplum Medya Buluşmaları’ programlarının Trabzon, Balıkesir, Aydın, Erzincan, Osmaniye, Gaziantep ve Ankara’da gerçekleştirilen ilk etabın ardından ikinci etabı başlıyor.

Programlar kapsamında Bitlis, Tekirdağ, Hatay, Denizli, Sinop, Aksaray ve Mardin’de gerçekleştirilecek Sivil Toplum Medya buluşmaları programlarında; Sivil Toplum Örgütlerinin Dijital Kapasitesinin Geliştirilmesi, Dijital İçerik Üretimi, Sivil Toplum Kuruluşları Etkin Sosyal Medya Kullanımı, Sivil Toplum Kuruluşları Basın, Medya İletişimi ve İnternet Ortamında Kişisel Verilerin Korunması ve Telif konularında sunumlar gerçekleştirilecek.

SİVİL TOPLUM, AKADEMİSYEN, HUKUK VE MEDYA TEMSİLCİLERİ SUNUMLAR YAPACAK

Sivil Toplum Medya Buluşmaları programlarına konuşmacı olarak; TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’nın yanı sıra, TİMBİR Genel Başkan Vekili, Türkiye Kent Konseyleri Birliği Hukuk Danışmanı Av. Cüneyd Altıparmak, Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burcu Zeybek ve illerdeki üniversitelerin akademisyenleri katılacak.

DR. BASA: SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ MEDYADA GÖRÜNÜRLÜĞÜ ARTIYOR

İMEF ve TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa, Sivil Toplum Medya Buluşmaları projesi ile sivil toplumun medyada daha görünür olmasına katkı sağladıklarını ifade etti. Projenin sivil toplum örgütlerinin çalışmalarını daha etkili bir şekilde tanıtabilmelerine olanak sağladığını kaydeden Dr. Basa, STK’ların toplumun mayası olduğuna dikkat çekti.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın