Tesla’dan müjdeli haber beklerken zam şoku! 1 Nisan’dan itibaren bu fiyattan satılacak!

Elektrikli otomobil devi Tesla, ABD'de Model Y fiyatlarına 1 Nisan'dan itibaren bin dolar zam yapacağını duyurdu. Bu, son bir ayda Model Y'nin ABD'deki ikinci zammı olacak.
 Tesla’dan müjdeli haber beklerken zam şoku! 1 Nisan’dan itibaren bu fiyattan satılacak!
Okunuyor Tesla’dan müjdeli haber beklerken zam şoku! 1 Nisan’dan itibaren bu fiyattan satılacak!

Elektrikli otomobil devi Tesla, ABD’de Model Y fiyatlarına zam yapacağını duyurdu. Şirketin web sitesinden yapılan açıklamaya göre, 1 Nisan’dan itibaren tüm Model Y fiyatlarının bin dolar artacağı belirtildi.

MART AYINDA DA ZAM YAPILMIŞTI

Tesla, mart ayında da arkadan çekişli ve uzun menzilli Model Y araçlarının fiyatlarını bin dolar artırmıştı. Bu zamla birlikte, Model Y’nin başlangıç fiyatı 43.990 dolardan 44.990 dolara yükselmişti.

image
Tesla'dan müjdeli haber beklerken zam şoku! 1 Nisan'dan itibaren bu fiyattan satılacak! 3

AVRUPA VE ÇİN’DE FİYAT DÜŞÜŞÜ YAŞANMIŞTI

Tesla’nın ABD’de Model Y fiyatlarını artırması dikkat çekici, çünkü şirket ortalama bir ay önce Avrupa ve Çin’deki Model Y ve Model 3 fiyatlarını düşürmüştü. Bu fiyat indirimlerinin, artan hammadde maliyetlerini ve enflasyonu dengelemek için yapıldığı düşünülüyordu.

ZAM YAPILMASININ NEDENİ NE?

Tesla’nın ABD’de Model Y fiyatlarını artırmasının nedeni net olarak bilinmiyor. Şirket zammın gerekçesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

image 2
Tesla'dan müjdeli haber beklerken zam şoku! 1 Nisan'dan itibaren bu fiyattan satılacak! 4

FİYAT ARTIŞI SATIŞLARI NASIL ETKİLEYECEK?

Tesla’nın ABD’de Model Y fiyatlarını artırmasının satışları nasıl etkileyeceği merak konusu. ABD’de elektrikli araç pazarı oldukça rekabetçi ve Tesla’nın fiyat artışı diğer markalara karşı dezavantaj oluşturabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın